Німецькі архітектори доводять, що за дерев’яними спорудами майбутнє - та будують дерев’яні… багатоповерхівки

Німецькі архітектори доводять, що за дерев’яними спорудами майбутнє - та будують дерев’яні… багатоповерхівки
  • Німецькі архітектори доводять, що за дерев'яними спорудами майбутнє - та будують дерев'яні... багатоповерхівки

Зазвичай говорячи про дерев'яне житло, ми уявляємо собі старі одно- або двоповерхові будинки. Утім, берлінські архітектори доводять, що за дерев'яними спорудами - майбутнє. Тут будують дерев'яні... багатоповерхівки.

Перша і поки що найвища в Німеччині житлова будівля з дерева має сім поверхів. Її побудували два роки тому в Берліні. Сконструювали дерев'яну багатоповерхівку архітектори Том Каден і Том Клінґбейль, основна „фішка" яких - проектування екологічних, теплих, а також легко і швидко споруджуваних будинків. Попит на таке житло дедалі зростає.

Конкуренція - не завада

Том Каден орієнтується в Берліні не гірше за будь-якого таксиста. Адже будинки за його проектами зводяться по всій столиці. І кілька разів на тиждень Том обов'язково їздить по будівельних майданчиках, перевіряє, як просуваються роботи. „Нині у нас два діючі будмайданчики. Незабаром до них додадуться ще два. А на початку наступного року розпочнеться реалізація аж трьох нових проектів", - розповідає Том Каден.

Архітектор під'їжджає до будмайданчика, розташованого в берлінському районі Панков. За його проектом тут зводиться шестиповерховий житловий будинок. Неподалік будується ще одна будівля. Але це ділянка конкурентів, тобто мова йде про звичайний житловий будинок, передає ibud.ua. Тома Кадена таке сусідство не засмучує. Більше того, воно йому навіть певною мірою на руку. „От порівняйте: вони почали за півроку до нас, але закінчують лише другий поверх. А ми вже звели п'ятий", - не приховує гордощів архітектор.

А де ж дерево?

Будівельний кран піднімає до каркасу зовнішню дерев'яну панель. Конструкція збирається з раніше виготовлених на заводі елементів з ялинкової та ялицевої деревини. Будівництво будинку має тривати не більше восьми тижнів.

Том Каден проходить по дерев'яному настилові на перший поверх й уважно оглядає помешкання. „Стелі збираються з дерев'яних елементів 16 сантиметрів завтовшки. Після цього все заливають 10-сантиметровим прошарком бетону", - пояснює він. Дивно, дім нібито дерев'яний, але дерево особливо у вічі не впадає. Том Каден підкреслює: деревина тут - не елемент оздоблення, а будівельний матеріал. Не лише стелі, але й зовнішні стіни зроблені з дерева, але облицьовані вони, як правило, вогнестійкими гіпсовими плитами.

Диковинна багатоповерхівка

До речі, архітектурне бюро Тома Кадена також розташоване в дерев'яному будинку. Воно займає перший поверх, решта відведена під житло. Цю семиповерхову споруду в берлінському районі Пренцлауер Берґ можна назвати унікальною. Це найвища дерев'яна житлова споруда в Німеччині, передає ibud.ua. Її побудували два роки тому, але берлінці і гості столиці й нині приходять подивитися на неї.

На користь застосування деревини як будматеріалу говорить багато факторів. У Німеччині багато лісових масивів, причому дерев тут все ще насаджують більше, аніж вирубують. Іншими словами проблем із сировиною немає. Та й мікроклімат у дерев'яному будинку набагато кращий, ніж у будинку, зведеному із залізобетону. До головних переваг належать і відносно короткі строки будівництва. Тим не менше переконати міську владу в доцільності таких будинків виявилося нелегко.

„Особливість цього будинку полягає в тому, що за існуючим нині в Німеччині законодавством, така будівля взагалі не має права на існування, - каже Том Каден. - З деревини в нас можна будувати будинки заввишки не більше п'яти поверхів, а це - семиповерхівка. Але зрештою Берлінський сенат зробив виняток, і ми таки отримали дозвіл на будівництво".

Минуле чи майбутнє?

Основним аргументом міської влади проти спорудження дерев'яних будинків було те, що такі будинки нібито пожежонебезпечні. Але Кадену не було надто складно довести зворотне. Його архітектурне бюро тісно співпрацює з пожежною охороною, а пожежникам давно відомо: дерев'яні будови, виконані з сучасних високоякісних натуральних матеріалів певною мірою навіть безпечніші, ніж конструкція зі сталі, яка від високих температур може розплавитися й обвалитися, передає ibud.ua. Крім того, дерев'яні будинки вважаються більш сейсмостійкими. Виходить, за такими будинками не лише минуле, але й майбутнє.

„Ми не женемося за рекордами. Але побудувавши цю будівлю, ми зрозуміли, що з дерева можна зводити й більш високі будинки: десяти-, дванадцяти- і навіть двадцятиповерхові, - впевнений Том Каден. - До нас уже надійшов запит від забудовників з півночі Німеччини, які хочуть звести 11-поверховий дерев'яний будинок. Разом з кількома інженерами-будівельниками ми працюємо нині над цим проектом".

17.05.2011

Пиломатериалы Доска обрезная из сосны Брус из сосны сухой Вагонка Блокхауз Фальшбрус Доска пола Террасная доска Оцилиндрованный брус Беседки бани дома из деревяного бруса Клееный брус Брикет топливный Пиникей Дрова колотые.
 
2012 Грифон. Все права защищены.
Тел: +38 (067) 412-50-90